Zvažujete koupi dřevěných plastových nebo ocelových vstupních či interiérových dveří? Krom klasických levných typů máte na výběr také z moderních venkovních, vnitřních, bezpečnostních a protipožárních dveří.

Bezpečnostní dveře do bytu, paneláku: prodej vchodových bezpečnostních dveří

Venkovní a vnitřní bezpečnostní dveře

Montáž dveří (instalace)Bezpečnostní dveře mohou být jak venkovní, tak vnitřní a kvalita by měla být taková, aby dostatečně ochránila jejich majitele před násilným vniknutím či živlem jako je oheň (protipožární dveře). Další rozdíly jsou mezi klasickými venkovními (vchodovými) dveřmi do rodinného domu a vstupními bezpečnostními dveřmi do bytu (paneláku). Za pojem bezpečnostní dveře bývají občas zaměňovány dveře na řetízek, který je však pouze částečnou ochranou a nedokáže zabránit násilnému vniknutí.

Kvalitní bezpečnostní dveře bývají montovány do kovových zárubní odpovídající kvalitě a požadavkům zákazníka a především, jelikož bezpečnostní dveře napomáhají chránit nejen životy, ale také majetek, je důležité, aby montáž a kvalita dveří odpovídali požadavkům pojišťovny pro případné pojistné plnění při loupeži a krádeži osobních věcí. Ve velkých městech jako Praha, Brno, Ostrava najdete vždy nějaké prodejce a zámečníky (pohotovost non stop).

Bezpečnostní dveře Next, Bedex, Kavan

Bezpečnostní dveřeSpecifickou skupinou jsou tzv. bezpečnostní dveře a systémy, které mají případnému lupiči či vandalovi co nejefektivněji zabránit násilnému vniknutí. Do skupiny bezpečnostních dveří je možné zařadit také výrobky zabraňující průniku ohně, zpravidla se jedná o protipožární dveře. Výrobců je celá řada a zákazník může volit mezi známými a prověřenými značkami bezpečnostních dveří Next, Bedex, Kavan či třeba Cag a Sherlock. Při výběru kvalitních bezpečnostních dveří je potřeba vybírat z firem, které se věnují této problematice komplexně a kladou důraz na jednotlivé prvky dveří. Důležitá je také montáž ochranných plechů, zámkových vložek, bezpečnostního kování a celých bezpečnostních dveří do dutých zárubní betonovou směsí.

Ceny bezpečnostních dveří (ceníky firem)

Pokud si projdete cenové nabídky firem zveřejněné na oficiálních stránkách výrobců a prodejců, zjistíte, že bezpečnostní dveře skutečně nepatří k nejlevnějším, nicméně je možné nalézt i nízké ceny u některých bezpečnostních dveří, ale důležité je, aby odpovídaly požadavkům pojišťoven. Ceníky si vyžádáte telefonicky.

Montáž a instalace dveří odborníkem

V případě bezpečnostních dveří je jejich montáž automatickou součástí. Aby byla zaručena platná záruka a ochrana majetku, musí být instalace bezpečnostních dveří provedena odborníkem, nejčastěji zástupcem firmy, od které jste tyto dveře a zárubně zakoupili.

žaluzie do plastových oken

Koupili jste si nová plastová okna a sháníte klasické hliníkové horizontální žaluzie, popřípadě látkovou roletu či předokenní rolety do oken?
 • Žaluzie levně
 • kvalitní a levné pneu

  Sháníte kvalitní a levnou pneumatiku? Jak vybírat spolehlivé zimní a letní pneu a jak při výběru pneumatiky přes internet ušetřit peníze?
 • Levné pneumatiky
 • plastová okna ceník

  Chystáte se na výměnu starých dřevěných oken za nová, kvalitní a vícekomorová plastová okna? Jak vybrat správně a levně...
 • Plastová okna
 • interiérové dveře do bytu

  Při výběru klasických interiérových dveří máte možnost oproti vchodovým dveřím hledět více na design (barva, vzhled) místo účelnosti.
 • Interiérové dveře
 • protipožární dveře (oheň)

  U protipožárních dveří se jejich majitel může spolehnout na dočasnou ochranu proti požáru, která může ochránit životy i majetek.
 • Protipožární dveře
 • odolné bezpečnostní dveře

  Pokud počítáte s možností násilného vniknutí do domu či bytu, můžete si nechat nainstalovat odolné bezpečnostní dveře a zárubně.
 • Bezpečnostní dveře
 • © 2010 Vchodové dveře - jak vybrat kvalitní a levné vchodové dveře a plastové/dřevěné interiérové dveře? | Ochrana osobních údajů