Zvažujete koupi dřevěných plastových nebo ocelových vstupních či interiérových dveří? Krom klasických levných typů máte na výběr také z moderních venkovních, vnitřních, bezpečnostních a protipožárních dveří.

Interiérové dveře, ceny posuvných dveří do interiéru

Posuvné interiérové dveře do interiéru

Dveře do interiéruOproti venkovním (vstupním) dveřím se při výběru interiérových dveří do domu či bytu můžete hodně odvázat a vybírat podle vzhledu (designu). Velmi oblíbené jsou levné dveře do interiéru z přírodních dřevěných materiálů (smrk, borovice, dub, buk případně exotické dřeviny), které mohou být zpracovány jak strojově, tak domácí výrobou u truhláře (interiérové dveře na míru). Tyto vnitřní dveře bývají často nejlevnější.

Pokud máte malý byt či dům, mohou se vám hodit tzv. posuvné interiérové dveře, které spoří mnoho místa v obytných prostorách a díky posuvu do boku neobtěžují kradením dalšího místa jejich otevíráním a zavíráním. Klasický design vnitřních interiérových dveří a zárubní je inspirován tak, jak se dveře po staletí vyráběly, tedy rámovou konstrukcí s dřevěnými kazetami a děleným sklem. Oblíbené jsou též vnitřní dýhované dveře a zárubně v rozlišných konstrukcích.

Levné interiérové dveře a zárubně z masivu?

Interiérové dveřePokud sháníte nové interiérové dveře, měl by vás kromě ceny nasměrovat správným směrem další důležitý faktor, a sice rozdělení dveří podle designu. V zásadě se tedy může jednat o vchodové dveře s klasickým designem, popřípadě o interiérové dveře s minimalistickým designovým pojetím. Pokud máte dost peněz na koupi kvalitních interiérových dveří, máte z čeho vybírat. doporučit lze zejména kvalitní a jedinečné dveře z přírodních materiálů (dub, smrk, buk či použití dřeva z exotických dřevin).

Pokud sháníte naopak levné, ale kvalitní vnitřní dveře, můžete se obrátit na truhláře s požadavkem na vyrobení dveří na míru. Interiérové dveře lze rozdělit ještě na tyto: dveře se vsunutým sklem, skládací a kyvné dveře, prosklené dveřní stěny, bezpečnostní, protipožární a klimakategorické dveře.

Ceny nejlevnějších interiérových dveří (ceníky)

Pokud si projdete cenové nabídky firem zveřejněné na oficiálních stránkách výrobců a prodejců, zjistíte, že ceny interiérových dveří se velmi liší, nicméně ty nejlevnější je možné koupit již za ceny okolo 1.000 kč. Nejedná se o nijak kvalitní dveře do interiéru, ale kdo chce ušetřit, vidí slevu. Ceníky si vyžádáte telefonicky.

Montáž a instalace dveří odborníkem

V případě koupě klasických interiérových dveří není jejich montáž odborníkem nutností. Pokud dveře do interiéru pasují a není potřeba zásah do futer (zárubní), zvládne většina lidí instalaci sama s jednoduchým návodem pro jejich ukotvení. Některé firmy pro získání platné záruky vyžadují instalaci dveří (montáž) odborníkem.

žaluzie do plastových oken

Koupili jste si nová plastová okna a sháníte klasické hliníkové horizontální žaluzie, popřípadě látkovou roletu či předokenní rolety do oken?
 • Žaluzie levně
 • kvalitní a levné pneu

  Sháníte kvalitní a levnou pneumatiku? Jak vybírat spolehlivé zimní a letní pneu a jak při výběru pneumatiky přes internet ušetřit peníze?
 • Levné pneumatiky
 • plastová okna ceník

  Chystáte se na výměnu starých dřevěných oken za nová, kvalitní a vícekomorová plastová okna? Jak vybrat správně a levně...
 • Plastová okna
 • interiérové dveře do bytu

  Při výběru klasických interiérových dveří máte možnost oproti vchodovým dveřím hledět více na design (barva, vzhled) místo účelnosti.
 • Interiérové dveře
 • protipožární dveře (oheň)

  U protipožárních dveří se jejich majitel může spolehnout na dočasnou ochranu proti požáru, která může ochránit životy i majetek.
 • Protipožární dveře
 • odolné bezpečnostní dveře

  Pokud počítáte s možností násilného vniknutí do domu či bytu, můžete si nechat nainstalovat odolné bezpečnostní dveře a zárubně.
 • Bezpečnostní dveře
 • © 2010 Vchodové dveře - jak vybrat kvalitní a levné vchodové dveře a plastové/dřevěné interiérové dveře? | Ochrana osobních údajů