Zvažujete koupi dřevěných plastových nebo ocelových vstupních či interiérových dveří? Krom klasických levných typů máte na výběr také z moderních venkovních, vnitřních, bezpečnostních a protipožárních dveří.

Protipožární dveře pro ochranu lidí a majetku

Bezpečnostní dveře odolné požáru

Dveře proti požáruPožární dveře přispívají k požární ochraně budov se zvýšeným požárním nebezpečím. V jistých situacích mohou kvalitní dveře uzpůsobené k zabránění rychlého průniku požáru do dalších místností ochránit lidské životy a majetek. Certifikované výrobky navíc splňují vysoké nároky pojišťoven a bez nich žádnou rizikovou výrobnu pojišťovna nepojistí. Protipožární dveře s označením EW jsou odolné plamenům, protipožární dveře s označením EI jsou odolné plamenům a brání tepelnému toku. Ceny protipožárních dveří bývají vyšší než u běžných výrobků, nicméně i dveře proti požáru například značky Masonite CZ s.r.o. s protipožární odolností 30 minut (EI 30 C2 a EW 30DP3) mohou splnit nároky pro instalaci do běžné domácnosti (domu, bytu) a jejich cena přitom nepřekročí 3.000 kč. O aktuálních cenících protipožárních dveří se informujte u výrobců a prodejců.

Vstupní protipožární dveře proti ohni

vstupní protipožární dveřeVstupní bezpečnostní a protipožární dveře patří mezi čím dál častější požadavek zákazníků. Nejedná se většinou o domácnosti, ale především o vybavení firemních kanceláří, skladů a jiných užitkových místností a obydlí či skladových prostor. Požární dveře přispívají k požární ochraně budov a jednotlivých úseků tak, že instalované dveře zabrání dalšímu šíření plamenů ohně a mohou poskytnou dostatek času na bezpečný únik lidí.

U protipožárních dveří je možné vybírat z dřevěných a ocelových a důležitým údajem je především technický parametr o požární odolnosti, který nás informuje o čase, po který protipožární dveře odolávají plamenům a vysokým teplotám. Požární dveře chrání životy, zdraví i majetek.

Ceny protipožárních dveří (ceníky firem)

Pokud si projdete cenové nabídky firem zveřejněné na oficiálních stránkách výrobců a prodejců, zjistíte, že protipožární dveře skutečně nepatří k nejlevnějším, nicméně je možné nalézt i nízké ceny u některých typů dveří proti požáru, ale důležité je, aby odpovídaly požadavkům pojišťoven. Ceníky si vyžádáte telefonicky.

Montáž a instalace dveří odborníkem

U kvalitních dveří proti požáru je v zájmu dobré funkčnosti nezbytná instalace odborníkem. Tito řemeslníci vám mohou pomoci také s výběrem protipožárního sádrokartonu, ucpávek proti požáru, protipožárních nátěrů, dvířek, produktů majících souvislost s ochranou obydlí proti ohni (protipožární schodiště, stěny odolné vůči rozšíření ohně).

žaluzie do plastových oken

Koupili jste si nová plastová okna a sháníte klasické hliníkové horizontální žaluzie, popřípadě látkovou roletu či předokenní rolety do oken?
 • Žaluzie levně
 • kvalitní a levné pneu

  Sháníte kvalitní a levnou pneumatiku? Jak vybírat spolehlivé zimní a letní pneu a jak při výběru pneumatiky přes internet ušetřit peníze?
 • Levné pneumatiky
 • plastová okna ceník

  Chystáte se na výměnu starých dřevěných oken za nová, kvalitní a vícekomorová plastová okna? Jak vybrat správně a levně...
 • Plastová okna
 • interiérové dveře do bytu

  Při výběru klasických interiérových dveří máte možnost oproti vchodovým dveřím hledět více na design (barva, vzhled) místo účelnosti.
 • Interiérové dveře
 • protipožární dveře (oheň)

  U protipožárních dveří se jejich majitel může spolehnout na dočasnou ochranu proti požáru, která může ochránit životy i majetek.
 • Protipožární dveře
 • odolné bezpečnostní dveře

  Pokud počítáte s možností násilného vniknutí do domu či bytu, můžete si nechat nainstalovat odolné bezpečnostní dveře a zárubně.
 • Bezpečnostní dveře
 • © 2010 Vchodové dveře - jak vybrat kvalitní a levné vchodové dveře a plastové/dřevěné interiérové dveře? | Ochrana osobních údajů