Vchodové dvere exterierové

Vchodové dvere do bytovky
Vchodové dvere do bytovky

Vchodové dvere exterierove

Vstupné dvere do obytných domov sú dennodenne vystavené extrémnej záťaži. Okrem častého používania tu existuje aj riziko vlámania a úmyselného alebo aj neúmyselného poškodenia týchto dverí. Samozrejme, mali by mať aj dostatočné tepelnoizolačné vlastnosti a spĺňať estetickú funkciu. Aké dvere teda vybrať, aby spĺňali všetky tieto nároky?

Hliníkové vchodové dvere do exterieru

Za jednoznačne najvhodnejšie vstupné dvere pre obytné domy sú považované hliníkové vchodové dvere. A to z niekoľkých dôvodov:

Perfektné mechanické vlastnosti

Výhodou hliníkových dverí je to, že aj po rokoch užívania a nadmernej záťaže sa ich vlastnosti nemenia. To znamená, že budú pri bežnej údržbe slúžiť bezproblémovo v podstate navždy. Bežným problémom vstupných dverí bytoviek je to, že po čase sa zadrhávajú a nepriliehajú. V prípade hliníkových dverí tento problém nehrozí.

Nadpriemerná statika hliníkových dverí, nízka hmotnosť 

Hliník je veľmi ľahký materiál. Preto je dobrou voľbou aj v prípade, ak majú mať vchodové dvere do bytovky netradičné rozmery, prípadne majú udržať nadrozmerné sklenené tabule.

Pevnosť a bezpečnosť

V prípade, že sú opatrené kvalitným kovaním a bezpečnostným zámkom, sú hliníkové vchodové dvere do bytovky prakticky neprekonateľné. Nezničia ich údery, či nesprávna manipulácia.

Odolnosť voči poveternostným vplyvom

Od vstupných dverí panelových domov sa vyžaduje aj odolnosť voči poveternostným vplyvom. V prípade hliníkových dverí je zabezpečená. Odolávajú nepriazni počasia, aj slnečnému žiareniu.

Dizajn a estetika vchodových dverí

Samozrejme, že vchodové dvere do bytovky by mali dobre vyzerať. Hliníkové dvere sú moderné, no zároveň pôsobia elegantne a štýlovo. Dajú sa zladiť k akejkoľvek fasáde bytového domu.

Lacnejšia alternatíva – plastové vchodové dvere

V prípade, že investičné možnosti sú obmedzené, riešením sú plastové vchodové dvere do bytovky. V tomto prípade však treba rátať s tým, že nižšia cena sa môže odraziť vo funkčnosti dverí. Stáva sa, že po rokoch používania a nešetrného zaobchádzania dochádza k poškodeniu, respektíve k zhoršenej funkčnosti plastových dverí. To znamená, že dvere dokonale nedoliehajú, prípadne môže dôjsť k zmene ich vzhľadu vplyvom poveternostných podmienok. Z hľadiska bezpečnosti takisto víťazia hliníkové dvere. Preto by mali byť jednoznačnou voľbou pre obytné domy.

 

Vnútorná presklená stena

Vnútorná presklená stena

Uvažujete nad tým, ako do vášho interiéru dostať viac svetla a opticky rozšíriť priestor? Dokonalým riešením sú vnútorné presklené steny. Vďaka nim je priestor síce členený, no so zachovaním vzdušnosti a nadčasového moderného štýlu.

Plné hliníkové vchodové dvere

Plné hliníkové vchodové dvere

Myslíte si, že len s presklením budú vaše vstupné dvere vyzerať dobre? Mýlite sa. Na trhu je množstvo typov plných vchodových dverí, ktoré vyzerajú vynikajúco a dodajú domovu ten správny šmrnc.

Vchodové dvere do rodinného domu

Vchodové dvere do rodinného domu

Vyberáte si nové vchodové dvere do domu? Mali by ste byť nároční! Exteriérové dvere totiž predstavujú hranicu medzi vašim súkromím a „hrozbami“ z vonku.

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu