Vchodové dvere exterierové

Vchodové dvere do bytovky
Vchodové dvere do bytovky

Vchodové dvere exterierove

Vstupné dvere do obytných domov sú dennodenne vystavené extrémnej záťaži. Okrem častého používania tu existuje aj riziko vlámania a úmyselného alebo aj neúmyselného poškodenia týchto dverí. Samozrejme, mali by mať aj dostatočné tepelnoizolačné vlastnosti a spĺňať estetickú funkciu. Aké dvere teda vybrať, aby spĺňali všetky tieto nároky?

Hliníkové vchodové dvere do exterieru

Za jednoznačne najvhodnejšie vstupné dvere pre obytné domy sú považované hliníkové vchodové dvere. A to z niekoľkých dôvodov:

Perfektné mechanické vlastnosti

Výhodou hliníkových dverí je to, že aj po rokoch užívania a nadmernej záťaže sa ich vlastnosti nemenia. To znamená, že budú pri bežnej údržbe slúžiť bezproblémovo v podstate navždy. Bežným problémom vstupných dverí bytoviek je to, že po čase sa zadrhávajú a nepriliehajú. V prípade hliníkových dverí tento problém nehrozí.

Nadpriemerná statika hliníkových dverí, nízka hmotnosť 

Hliník je veľmi ľahký materiál. Preto je dobrou voľbou aj v prípade, ak majú mať vchodové dvere do bytovky netradičné rozmery, prípadne majú udržať nadrozmerné sklenené tabule.

Pevnosť a bezpečnosť

V prípade, že sú opatrené kvalitným kovaním a bezpečnostným zámkom, sú hliníkové vchodové dvere do bytovky prakticky neprekonateľné. Nezničia ich údery, či nesprávna manipulácia.

Odolnosť voči poveternostným vplyvom

Od vstupných dverí panelových domov sa vyžaduje aj odolnosť voči poveternostným vplyvom. V prípade hliníkových dverí je zabezpečená. Odolávajú nepriazni počasia, aj slnečnému žiareniu.

Dizajn a estetika vchodových dverí

Samozrejme, že vchodové dvere do bytovky by mali dobre vyzerať. Hliníkové dvere sú moderné, no zároveň pôsobia elegantne a štýlovo. Dajú sa zladiť k akejkoľvek fasáde bytového domu.

Lacnejšia alternatíva – plastové vchodové dvere

V prípade, že investičné možnosti sú obmedzené, riešením sú plastové vchodové dvere do bytovky. V tomto prípade však treba rátať s tým, že nižšia cena sa môže odraziť vo funkčnosti dverí. Stáva sa, že po rokoch používania a nešetrného zaobchádzania dochádza k poškodeniu, respektíve k zhoršenej funkčnosti plastových dverí. To znamená, že dvere dokonale nedoliehajú, prípadne môže dôjsť k zmene ich vzhľadu vplyvom poveternostných podmienok. Z hľadiska bezpečnosti takisto víťazia hliníkové dvere. Preto by mali byť jednoznačnou voľbou pre obytné domy.

 

Exkluzívne hliníkové vchodové dvere

Exkluzívne hliníkové vchodové dvere

V prípade exkluzívnych stavieb sa, samozrejme, kladie dôraz aj na výber vchodových dverí. Mali by spĺňať tie najvyššie požiadavky a ponúknuť nielen dokonalý vzhľad, ale aj vynikajúce vlastnosti.

Vedľajšie vchodové dvere

Vedľajšie vchodové dvere

Ponuka trhu je bohatá a preto sa pri výbere vedľajších vchodových dverí môžete stretnúť s rôznymi materiálmi. Rovnako ako pri hlavných vchodových dverách, k najobľúbenejším a najpoužívanejším patria drevené, plastové a hliníkové vedľajšie vchodové dvere.

Vchodové dvere so svetlíkom

Vchodové dvere so svetlíkom

Ak máte záujem o vchodové dvere so svetlíkom je ideálne vedieť rozmery a typ už v rámci prípravy projektovej dokumentácie vášho domu.

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu