Vchodové dvere exterierové

Vchodové dvere do bytovky
Vchodové dvere do bytovky

Vchodové dvere exterierove

Vstupné dvere do obytných domov sú dennodenne vystavené extrémnej záťaži. Okrem častého používania tu existuje aj riziko vlámania a úmyselného alebo aj neúmyselného poškodenia týchto dverí. Samozrejme, mali by mať aj dostatočné tepelnoizolačné vlastnosti a spĺňať estetickú funkciu. Aké dvere teda vybrať, aby spĺňali všetky tieto nároky?

Hliníkové vchodové dvere do exterieru

Za jednoznačne najvhodnejšie vstupné dvere pre obytné domy sú považované hliníkové vchodové dvere. A to z niekoľkých dôvodov:

Perfektné mechanické vlastnosti

Výhodou hliníkových dverí je to, že aj po rokoch užívania a nadmernej záťaže sa ich vlastnosti nemenia. To znamená, že budú pri bežnej údržbe slúžiť bezproblémovo v podstate navždy. Bežným problémom vstupných dverí bytoviek je to, že po čase sa zadrhávajú a nepriliehajú. V prípade hliníkových dverí tento problém nehrozí.

Nadpriemerná statika hliníkových dverí, nízka hmotnosť 

Hliník je veľmi ľahký materiál. Preto je dobrou voľbou aj v prípade, ak majú mať vchodové dvere do bytovky netradičné rozmery, prípadne majú udržať nadrozmerné sklenené tabule.

Pevnosť a bezpečnosť

V prípade, že sú opatrené kvalitným kovaním a bezpečnostným zámkom, sú hliníkové vchodové dvere do bytovky prakticky neprekonateľné. Nezničia ich údery, či nesprávna manipulácia.

Odolnosť voči poveternostným vplyvom

Od vstupných dverí panelových domov sa vyžaduje aj odolnosť voči poveternostným vplyvom. V prípade hliníkových dverí je zabezpečená. Odolávajú nepriazni počasia, aj slnečnému žiareniu.

Dizajn a estetika vchodových dverí

Samozrejme, že vchodové dvere do bytovky by mali dobre vyzerať. Hliníkové dvere sú moderné, no zároveň pôsobia elegantne a štýlovo. Dajú sa zladiť k akejkoľvek fasáde bytového domu.

Lacnejšia alternatíva – plastové vchodové dvere

V prípade, že investičné možnosti sú obmedzené, riešením sú plastové vchodové dvere do bytovky. V tomto prípade však treba rátať s tým, že nižšia cena sa môže odraziť vo funkčnosti dverí. Stáva sa, že po rokoch používania a nešetrného zaobchádzania dochádza k poškodeniu, respektíve k zhoršenej funkčnosti plastových dverí. To znamená, že dvere dokonale nedoliehajú, prípadne môže dôjsť k zmene ich vzhľadu vplyvom poveternostných podmienok. Z hľadiska bezpečnosti takisto víťazia hliníkové dvere. Preto by mali byť jednoznačnou voľbou pre obytné domy.

 

Vchodové dvere do rodinného domu

Vchodové dvere do rodinného domu

Vyberáte si nové vchodové dvere do domu? Mali by ste byť nároční! Exteriérové dvere totiž predstavujú hranicu medzi vašim súkromím a „hrozbami“ z vonku.

Bezprahové vnútorné dvere

Bezprahové vnútorné dvere

Bezprahové dvere sú obľúbené hlavne z dôvodu nutnosti bezbarierového prístupu. Využívajú sa tak v novostavbách rodinných domov, ako aj v starších domoch pri rekonštrukciách.

Vnútorné hliníkové dvere

Vnútorné hliníkové dvere

Aj keď sa s hliníkom najčastejšie stretávame pri exteriérových dverách, čoraz častejšie sa využíva aj v prípade interiérových dverí. A to najmä vďaka jeho vlastnostiam.

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu